דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - שמעתם על השעון של אפל?

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

שמעתם על השעון של אפל?

נכתב ע"י: עופר סגלי | ראשון, 08 פברואר 2015
עודכן לאחרונה: ראשון, 08 פברואר 2015

הטכנולוגיה בשירות הסוכרת

לאחרונה אפל הציגה את הפיתוח הטכנולוגי החדש שלה, שעון אפל, חרושת הדיווחים כבר החלה לעבוד במרץ וגרמה לתזזית והתרגשות גדולה בתעשיית הטכנולוגיה ועולם הבריאות. בזמן שכולם מחכים להשקה הרשמית שכנראה תהיה השנה (2015), בואו נביט ביכולות שאנו כבר יודעים שיהיו בשעון אפל ומה לא יהיו בו..

הבסיס

להראות לנו את השעה.. אך מעבר לכך הוא ישמש גם כלוח שנה, שעון מעורר, טלפון ואפשרות לקריאה ושליחת דואר אלקטרוני. אפילו תהיה אפשרות תשלום באמצעות השעון, טכנולוגיה שמוטמעת באייפון. הוא יגיע במספר גדלים וכרגע עדיין רצות שמועות בנוגע למחיר אך ככל הנראה בארה"ב הוא ימכר החל מ400$.

AppleWatch Diabetes

הוא רוצה להיות החבר הבריאותי שלך

כאן טמון ההבדל בין השעון לאייפון, השעון יוכל לעקוב אחרי הפעילות היומית וקצב הלב בזמן אימון. הוא יספור את הצעדים, יעדכן את כמות הקלוריות שנשרפו ואפילו ישלח לך תזכורת במידה וישבת יותר מדי זמן, כן זה הזמן לקום ולהתמתח קצת. השעון אמור ללמוד את הפעילות היומיומית ולתת המלצות בהתאם לתוכניות מראש שנקבעו, את כלל הנתונים ניתן יהיה לראות באפליקציית Fitness באייפון. באפליקציה תהיה אפשרות לראות את הפעילות היומית, שבועית ועוד. Fitness תסנכן מידע עם אפליקציית הבריאות באייפון ומכאן חברות שמפתחות אפליקציות צד שלישי יוכלו להתחבר ואולי בעתיד נראה את כלל בדיקות הסוכר שלנו דרך שעון אפל. חב' דקסקום הוציאה הודעה לעיתונות שבה נכתב כי בעדכון הבא של מד הסוכר רציף שלהם יהיה ניתן לראות את הנתונים משעון אפל.

מה הוא לא יוכל לעשות

לפני החשיפה של השעון, חרושת השמועות עבדה שעות נוספות, בין היתר נאמר כי תהיה לשעון אפשרות למדוד סוכר באופן רציף זאת בעיקר בגלל דיווחים בנוגע לסדרת פגישות בין אפל לFDA, בפועל מדובר במדי סוכר רגילים שידעו לשדר באמצעות האפליקציות לשעון. אין ספק שהעתיד צופן בחובו אפשרויות פיתוח רבות בתחום הזה ואולי לשם אפל מכוונת. אך זאת מי יודע? אך נכון, לעכשיו שעון אפל לא יחליף את מד הסוכר הרציף וכנראה שלא בזמן הקרוב.

ביג דאטא

מרכז ג'וסלין לסוכרת ערך מחקר על ההשפעה של שעון אפל על הסוכרת, "אחת מהמגרעות שאנחנו רואים, הוא עומס המידע שנאסף מהסנסורים המוטמעים בטכנולוגיות הלבישות, שמעניקות למטופל ולצוות הרפואי לא פעם יותר מדי מידע לפענח ולהתמודד איתו.
בסופו של יום צריך להבין מהי התועלת מהשימוש הנרחב בטכנולוגיה. אך עוד הם הוסיפו, עד עכשיו זאת הייתה עבודה אינטנסיבית לעקוב אחר כל הנתונים. לעומת זאת, היום זה כבר נכנס לשגרה איסוף נתונים על המצב הבריאותי ושיתוף עם חברים. למרות שאנשים עם סוכרת עשו זאת מאז ומתמיד.."

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(4 הצבעות)
16419 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

1 תגובה

  1. ראשון, 08 פברואר 2015 15:57 פורסם ע"י מורן

    סוף סוף...

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input