דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - פחמימות. הן כאן כדי להישאר

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

פחמימות. הן כאן כדי להישאר

נכתב ע"י: System | חמישי, 04 יוני 2015
עודכן לאחרונה: חמישי, 15 אוקטובר 2015

הן תמיד היו כאן

קל לפתח יחסי אהבה/שנאה עם הפחמימות. הן כל כך טעימות אבל הן המשפיעות ביותר בתנודתיות רמות הסוכר, פחמימות. הן כאן להישאר.

נראה כי הפחמימות תמיד בחדשות, כמו מזונות רבים נוספים. פעם הם עם הטובים ובפעם בצד של הרעים. אך, הפחמימות הן לא הרעות של השכונה, אם רק אובחנתם עם סוכרת או שאתם מעוניינים ברענון הזכרון או אפילו ללמוד במעט, בואו ננסה להבין מהן פחמימות, מה הן עושות ומה כל הבאזז סביבן.

כמו שאתם כבר יודעים ישנם שני סוגי פחמימות:

1. פחמימות מורכבות – לחם, אורז, תפוחי אדמה וכד'

2. פחמימות פשוטות – סוכר. בינהן ניתן למצוא את השתייה המתוקה, פרוקטוז (סוכר טבעי בפירות) לקטוז (הסוכר במוצרי החלב).

 Recipe 500x189

כל סוג של פחמימה תגרום לעלייה ברמות הסוכר, בין אם לסוכרתיים או לאלו שלא. קצב העלייה ומאידך הירידה שמלווה לאחר מכן משתנה, אך פחמימה היא פחמימה. האמת, ישנם יוצאים מן הכלל כמו סיבים וסוכרים כוהליים אבל כאן ניצמד לעיקר.

אז מדוע ישנם אלו אשר אומרים שהפחמימות רעות עבורנו?

אם לגופכם יש יותר סוכר (גלוקוז) ממה שהוא צריך, הוא ישמור את העודפים ויהפוך אותם לשומנים בעיקר עבור אנרגיה לזמן מאוחר יותר. ישנם אנשים שהלכו לקיצון ופרשו את זה כך שפחמימות לבדן אשמות בעלייה במשקל, הם החלו בדיאטות נטולות פחמימות כתירוץ לאכילת קלוריות ממקורות שונים כדוגמת בשר כאשר במקביל הם פסקו מלאכול פירות.

לאחרונה הוציאו האיגוד האמריקני לסוכרת והאקדמיה לתזונה האמריקנית המלצות שחשוב לכלול פחמימות בתפריט היומי הבריאותי לסוכרתיים ולכלל האוכלוסייה. במקום לפסול סוג מזונות בתואנת דיאטה לסוכרתי, ההמלצות שלהם הן לשמור על איזון בתפריט היומי. אל תהפכו את הפחמימות לאויב, רק נסו להבין שכמו שוקולד, סרטי אימה וכמו גם צפייה בריאלטי הכל צריך להיות במידה.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(5 הצבעות)
14457 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input