דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - טיולים וסוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

טיולים וסוכרת

נכתב ע"י: System | שלישי, 27 מאי 2014
עודכן לאחרונה: ראשון, 29 יוני 2014

הנסיעה - המדריך המלא לסוכרתי

מכונית, רכבת, מטוס או אונייה – אין זה משנה איך בחרת לנסוע, חשוב להיות מוכן במיוחד לפני נסיעה ארוכה. כדי להבטיח שהנסיעה תעבור בהצלחה, אנו ממליצים לך לשוחח עם הצוות הרפואי והם יוכלו לייעץ לך בהתאם למצבך.

בדרכים

בזמן נהיגה הנושא החשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת הוא להימנע מהיפוגליקמיה, אשר עשוייה להביא לאובדן ריכוז או אף חמור מכך לאובדן הכרה.
לכן, מומלץ לבדוק את רמות הסוכר לפני תחילת הנסיעה. החזק גלוקוז זמין ביד משגת לכל אורך הנסיעה או החופשה. הפסקות תכופות (בכל שעתיים) יסייעו בהפחתת הלחץ. במידה ותתקע בכבישים בפקקי תנועה - החזק לעת חירום חטיפי אנרגיה, או מוצר מזון אליו אתה רגיל. את הפקקים בישראל אולי אתה מכיר היטב, אך בחו"ל במדינה זרה לא תמיד תדע מה צופנת הנסיעה.
רק כדי להיות בצד הבטוח מומלץ לבדוק את הסוכר בזמן ההפסקה שאתה עושה, להפסיק את הנסיעה בגלל היפו היא לא חוויה נעימה.

insupack


חשוב לארוז ערכת גלוקגון!

הטיסה

בזמן טיסה, הקפד לשמור את ערכת העזרה הראשונה של הסוכרת יחד איתך בתיק היד שתהיה בהישג יד. אינסולין רגיש לשינויים בטמפרטורה ולכן לא מומלץ לאחסנו במזוודה הנמצאת בבטן המטוס.
טיסות נדחות, נחיתות לא מתוכננות קורות, כמו גם ביטולים, לכן מומלץ לארוז כך שדברים תמיד יהיו בהישג ידך ושלא תתפס לא מוכן.
חברות תעופה רבות מציעות ארוחות מיוחדות לסוכרתיים, התייעץ עם חברת התעופה בה אתה טס או סוכן הנסיעות שלך. לפעמים ניתן להזמין את הארוחה מראש בזמן הזמנת הכרטיס. או לרוב עד 24 שעות לפני הטיסה. מומלץ לבדוק.

חציית אזורי זמן
הטיפול שלך באינסולין עשוי להיות מושפע משינויי השעות וחציית הימים, אתה תצטרך להסתגל במתן האינסולין כאשר תהיה בטיסות ארוכות ואפילו להפחית במינון אם הימים מתקצרים.
אם יש לך משאבת אינסולין זה אפילו קל עוד יותר. במשאבת האינסולין ניתן לעשות שינוי פשוט במינון הבזאלי שיתאים לשהות שלך. (לחץ כאן למידע נוסף וטיפים למשתמשים באינסולין)
• התכונן מראש על ידי התייעצות עם הצוות הרפואי שלך.
• במידה ואתה לא טס לבד השאר את השעון שלך בזמן ישראל כך תוכל לראות כמה רחוק את מהארוחה הרגילה שלך.
• נסה להיות נינוח ומשוחרר והתכונן לעיכובים בטיסות.

טסים למזרח או למערב – היום עשוי להיות 6 ואפילו עשר שעות קדימה או אחורה. או ארוך יותר ב25% ומכך מינון האינסולין עשוי להשתנות. התייעץ עם הצוות הרפואי שלך.
מומלץ להימנע מרמות סוכר נמוכות בלילות הראשונים. לקיחת בדיקות סוכר תכופות תסייע לך באיזון כך תוכל לזהות מגמות שינוי גם בטיול או בנסיעה

בהפלגה

כל שאתה צריך לעשות הוא להרגע ולהנות מההפלגה. במידה ואתה חש בבחילה הקפד לשתות כמות רבה של מים ובצע בדיקות סוכר.

ברכבת

 נסיעה ברכבת יכולה להיות חוויתית, רק הקפד שערכת העזרה ראשונה תהיה נגישה – מומלץ בתיק היד.

 

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(0 הצבעות)
12488 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input