דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - סוכרת ואורח חיים

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

סוכרת ואורח חיים

נכתב ע"י: עופר סגלי | חמישי, 25 ספטמבר 2014
עודכן לאחרונה: חמישי, 25 ספטמבר 2014

איכות חייו של האדם מתייחסת לתחושתו הפיזית והנפשית, שכן לא ניתן להפריד בין הגוף ובין הנפש. הרגשה טובה מבחינה נפשית ומבחינה פיזית ויכולת להתעסק בדברים אשר גורמים לאדם להרגיש טוב, מעידים על איכות חיים טובה.

כאשר ישנה מחלה כרונית, עשויים חייו של האדם להיפגע, כך שחלק מהדברים האהובים עליו אינם נגישים עבורו. כמו כן, עליו לעבור בדיקות, לקבל טיפולים, תחושתו הפיזית והנפשית עשויה להיפגע ועוד. כאשר המחלה הכרונית הינה סוכרת – בין אם מדובר על סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1) או סוכרת סוג 2 (סוכרת מבוגרים), יכול החולה ללמוד כיצד לחיות עם מחלתו ולשמור על איכות חייו למרות השינויים והמגבלות. ניתן לומר אף יותר מכך: הקפדה ושמירה על איזון הגוף תאפשר לו לפרוץ מגבלות ומבחינות רבות - לחיות כמו אדם בריא.

מה ההבדל בין סוכרת סוג 1 ובין סוכרת סוג 2 ?

סוכרת סוג 1 הינה סוכרת נעורים ובמרבית המקרים היא מופיעה בפתאומיות בגילאי 30 ומטה. לרוב, מתפרצת הסוכרת לאחר מחלה. לעומת סוכרת נעורים, מופיעה סוכרת סוג 2 בקרב אנשים מבוגרים יותר. הקבוצה אשר נמצאת בסיכון ללקות בסוכרת סוג 2 כוללת אנשים אשר סובלים ממשקל עודף. חולים אלו יוכלו להתמודד עם המחלה על ידי דיאטה מתאימה ושימוש בכדורים. במידה ויקפידו על אורח חיים בריא, יוכלו להסתדר במהלך השנים הראשונות של המחלה ללא אינסולין.

קיום אורח חיים בריא ושמירה על איכות החיים למרות הסוכרת – קשר שלא ניתן להתיר

כיצד ניתן לשמור על הגוף, הנפש וההתנהלות השגרתית ?


1. תזונה מתאימה (סעיף זה יורחב) – על חולי הסוכרת להקפיד על כמות המזון הנאכל, להימנע ממזונות מסוימים – בעיקר מזונות אשר מכילים סוכר, ג'נק פוד, מזון עם אחוזי שומן גבוהים ופחמימות פשוטות אשר מתפרקות במהירות וגורמות לרמות הסוכר לעלות ולרדת באופן קיצוני. כמו כן, עליהם להקפיד על זמני הארוחות, לאכול כ- 4-6 ארוחות קטנות בכל 3 -4 שעות ולצרוך פחמימות מורכות אשר מתפרקות לאט ושומרות על איזון הסוכר בדם. נוסף על כך, מומלץ לצרוך אומגה 6 (נמצאת בתירס, סומסום ועוד), אומגה 3 (נמצאת באגוזי מלך, דגי ים צפוניים כגון: טונה, סלמון וכו'), לצרוך ירקות רבים, להימנע מפירות אשר מכילים סוכר רב, לצרוך מגנזיום,להפחית במלח ולשתות הרבה מים
מומלץ להיעזר בשיטת ספירת הפחמימות. שיטה זו מאפשרת לסוכרתי לדעת בדיוק כמה אינסולין עליו להזריק (זאת במידה והטיפול כולל שימוש באינסולין).

2. הימנעות מעישון ושתיית אלכוהול
3. שמירה על משקל תקין (גם במהלך הילדות)
4. ביצוע פעילות גופנית - הפעילות הגופנית מפחיתה את רמות הסוכר בדם, מאיצה את זרימת הדם ותורמת לתחושת חיוניות. מומלץ לבצע את הפעילות כ- 4 פעמים בשבוע במשך 45 דקות בכל פעם.
5. בדיקת רמות הסוכר באופן שגרתי על ידי מד סוכר (גלוקומטר) מדויק ואיכותי אשר מאפשר למשתמש לבצע בדיקה בקלות ולשמור על רמות הסוכר בדם. מומלץ לרכוש גלוקומטר מהחברה שלנו – "דין דיאגנוסטיקה.

לא מוותרים על שום דבר

סוכרת ואורח חיים דורשים מהחולה להתייחס לגופו בהתאם - אכילה נכונה, ביצוע פעילות גופנית, הימנעות מאלכוהול ועישון, שימוש באינסולין, מד סוכר ותרופות יסייעו לסוכרתי לשמור על רמות הסוכר בדם ולהרגיש טוב. כמו כן, יש לבצע את כל הפעולות האהובות – לטייל בארץ ובחו"ל, לצאת למסיבות, ליהנות מספורט מים ועוד. סוכרת ואיכות חיים אינן סותרות זו את זו וניתן לשמור על רמת חיים טובה. ההרגשה הטובה תאפשר לסוכרתי לעשות כל מה שנפשו חפצה – להיות איש עסקים, לטייל בארץ, להפליג על ספינה, לצלול והרשימה עוד ארוכה.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(1 הצבעות)
13277 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input