דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - בדיקת סוכר כחלק מהשגרה

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

בדיקת סוכר כחלק מהשגרה

נכתב ע"י: עופר סגלי | ראשון, 05 אוקטובר 2014
עודכן לאחרונה: ראשון, 05 אוקטובר 2014

תשאלו 100 אנשים שונים מדוע הם מדלגים על בדיקות הסוכר ותקבלו אין ספור תשובות. עם יד על הלב, לא כך?
במקרים מסוימים זאת הגבלת הסטיקים על ידי קופות החולים, אך לפעמים פנייה לרופא ומשלוח מכתב לרופא מחוזי/מרחבי יכולה לסייע בעניין. בהתחשב בעובדה שבדיקות סוכר הן לא מותרות, הן פשוט נועדו לשמור את הערכים בין הטווחים ולמנוע סיבוכים עתידיים שווה להשקיע את המאמץ. סיבה מובילה נוספת היא כאב באצבעות. אך שימוש בדוקרן מותאם ומחטים עדינות עשוי לסייע בהקלה משמעותית של הכאב.

אולי זה יבוא לך בהפתעה, אבל יש עוד סיבות. האם שלך כאן למטה? הן לא מופיעות? בשביל זה יש את התגובות!

"אני לא אוהב לבדוק במקומות ציבוריים"
אמת. בואו נודה אנשים יכולים להיות חצופים ולא נעימים, במיוחד כאשר ההבנה בסוכרת נמוכה זה יכול אפילו להפוך למטרד. מאידך, לא ניתן לפגוע בבריאות בגלל חוסר ידע או הבנה של אחר. במידת האפשר ואם יש אדם שמתעניין הסבירו לו מה אתם עושים, שתף אותו, אולי בכך יגדל גם מעגל המודעות לסוכרת. הרגש גאה שאתה דואג לבריאותך!

"מד הסוכר שלי גורם לי להרגיש רע"
תחזור אחריי בקול רם! "בדיקות סוכר הן רק נתונים ולא פסק דין" זהו מידע אישי שאין חובה לשתפו עם אחרים מלבד הצוות הרפואי. לבטח אין צורך להרגיש אשמה בכך.
גם אם אתה מרגיש שערך הסוכר יהיה גבוה, תבדוק. מומלץ לדעת מה התוצאה ועל בסיסה לבדוק האם נדרש שינוי במינון התרפתי, במידה ויש שימוש במשאבת אינסולין ניתן בקלות יחסית לבצע תיקון, או להיוועץ עם הצוות הרפואי לאפשרות של בדיקת קטונים בשתן או לקבל נוזלים.

fingerup

"אני מרגיש מצוין – אני אבדוק אם אריח סכנה"
לא. רוק על האצבע והנפתה באוויר לא תיתן אינדיקצייה לרמת סוכר. לפחות נכון להיום. מעטים באמת יכולים להרגיש האם רמות הסוכר גבוהות או נמוכות אך תנודתיות תכופה עשוייה לזייף את החיישנים בגוף ולתת לנו תחושה שאנחנו במצב נורמלי. בנוסף, בדיקות תכופות עשויות למנוע את הישנות הערכים.
לעולם לא תוכל לדעת איך לחץ, אוכל חדש, תרופה חדשה וגם פעילות גופנית שלא הורגלת אליה משפיעים על רמות הסוכר מבלי לבדוק.

"גם ככה אני בסיכון – אז מה הטעם?"
שליטה טובה ברמות הסוכר דומה לכסף בחשבון הבנק. אם אתם מפקיד מדי יום אזי מצוין. גם אם אתה מתחיל להפקיד מאוחר יותר בחיים תזכה לאתנחתא מסוימת ששווה את זה. אז מה ההבדל בין בדיקות הסוכר? כל יום בו ניטרת והענקת טיפול עשוי בפשטותו להקטין את הסיכונים העתידיים

כבר יצא לכם להכיר את הדוקרן Accu-Chek Softclix? היכנסו לקישור, אתם בטוח תאהבו אותו.

לחצו למידע

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(1 הצבעות)
14411 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

1 תגובה

  1. שני, 06 אוקטובר 2014 08:16 פורסם ע"י ירין

    אחרי שהשתמשתי מספר שנים בדוקרן שהגיע לי מהקופת חולים עם מחטים נוראיות, עברתי להשתמש בדוקרן אקוצק. כל מילה בסלע, נוח מאוד לשימוש ובאמת שכמעט והדקירה אינה מורגשת. מומלץ

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input