דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - הפחתת סיבוכים

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

הפחתת סיבוכים

עוד בסדרת - הפחתת סיבוכים

מפחיתים את הסיכון

שומרים על הלב והכליות

עיניים ומערכת העצבים

הטכנולוגיה, פתרון אפשרי?

מפחיתים את הסיכון

אנשים רבים עם סוכרת סוג 1 וסוכרת סוג 2 דואגים רבות על ההשפעות לטווח ארוך. חלק מתחילים לחשוב על כך מההתחלה ואחרים רק לאחר הופעת הסימפטום הראשון. רמות סוכר גבוהות לאורך זמן משויכות למגוון רחב של סיבוכים. שמירה על רמות סוכר יחד עם שמירה על רמת HBA1C ביעד תסייע רבות בהפחת אותם הסיכונים.

החדשות הטובות שיש דרכים רבות לשמירת הבריאות ולהפחית את הסיכון בהופעת הסיבוכים.
על פי האיגוד האמריקני לסוכרת, ניטור מתמיד של רמות הסוכר יסייע בהפחתת הסיכון של עד 75% לפגיעה בעיניים, כליות ובמערכת העצבים אצל סוכרתיים מסוג 1. בדיקות שבשגרה המשלבות אורח חיים בריא עם מתן דגש לתזונה ופעילות גופנית עשוי להקטין סיבוכים רבים שעשויים לצוץ בעתיד.
החשוב מכל, אף פעם לא מאוחר מדי להתחיל. כמו כל דבר בחיים, מלמידת שפה חדשה ועד שיפור טכניקת השחייה, השינוי בדיאטה, הפעילות הגופנית ושגרת בדיקות הסוכר בדם לא יקרו בן לילה. זה יקח זמן, שינוי חיובי אצל אדם דורש הסתגלות למצב בחדש, לכן כל צעד הוא משהו וכל צעד נוסף הוא התווית דרך לחיים חדשים.

אז איך מתחילים לחשוב חיובי בכל הנוגע לסוכרת? הנה כמה תשובות שעשויות אפילו להפתיע.

• הולכים לארוחה – שכח מה אתה לא יכול לאכול, חשוב מה אתה כן יכול לאכול. חשוב כיצד החלטת מושכלות הנוגעות לאוכל יגרמו לך להנות יותר בנוסף נסע להימנע מארוחות עם מלחים ושמנים רבים. מי יודע אולי גם תקבל רעיונות לקחת הביתה..
• תגמול – צא להליכה קצרה בפארק, בחוף הים, ליד הבית. לא תאמין איך הליכה יכולה להיות ממכרת. עשה רשימה של פעילויות תגמול שאינן כוללות מזון.
• תרים טלפון – גם אם אתה מתחיל לחוש טוב יותר, השאר בקשר עם הצוות הרפואי. הם החוליה העיקרית בשרשרת הטיפול, הם יכולים לסייע לך באיתור הסימפטומים ובעיות שעשויות להופיע ולהפנותך לבדיקות המשך.

Feet3 500x189

מה קדם למה הסוכרת או לחץ הדם הגבוה?

הסיבות וההשלכות לסיבוכים קצרי הטווח וארוכי הטווח הקשורים בסוכרת מורכבים.
לדוגמא, לחץ דם גבוה הוא גורם סיכון לחולי סוכרת סוג 2. אך באותו הזמן אנשים עם סוכרת רגישים יותר לעלייה בלחץ הדם. לחץ דם גבוה ורמות סוכר גבוהות גורמים לסיבוכים בכליות ומחלות לב להיות קשים יותר.
אז במה נטפל קודם? בנוסף לשמירה על רמות הסוכר, כדאי גם לשמור על ראייה ולהיות באיזון עם לחץ הדם. החדשות הטובות, כן יש באמת כאלו, ששמירה על לחץ דם תקין יפחית סיבוכים למחלות לב מה שבטוח שווה מאוד את המאמץ.

איך תוכל לראות את התמורות האלו בעצמך? הנה חמישה דברים שתוכל לעשות בכל יום בשבוע:
• פעילות גופנית – במיוחד אם יש משקל יתר.
• הפסקת עישון
• להפחית בשתיית אלכוהול
• להפחית את הלחץ בחיים, כן אנחנו יודעים שזה קשה.
• הפחתה בכמויות המלח.

הפחתה בכמויות המלח נחשבת כאתגר קשה אך הוא חשוב. מלח גורם לספיחת נוזלים ומכאן לעלייה בלחץ הדם. למזלנו, הפחתת המלח דומה מאוד למעבר מחלב 3% לחלב רזה, בתחילה יהיה טעם שונה אבל מהר מאוד מתרגלים אליו. בנוסף ניתן לתבל בעשבי תיבול רבים שיחזקו וידגישו טעמים מבלי השימוש במלח.

בשורה התחתונה, לחץ דם גבוה עשוי לפגוע בהצלחה שלך להגיע לאיזון, אל תתן לו לפגוע בתמורות שהשגת בעת הורדת רמות הסוכר.

 

לכתבה הבאה בסדרה >