דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - הגורם לסוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

הגורם לסוכרת

מהו הגורם?

במשך דורות ניסו חוקרים ומדענים לגלות את הסיבה לסוכרת. אך עדיין התשובה נסתרת. גנים, סביבה הכול כנראה משחק תפקיד, מה שאנחנו כן יודעים שיש כאלו שנמצאים בסיכון לפתח את המחלה יותר מאחרים.

מספר גורמי סיכון שכדאי להכיר:

השמנה
כ-80% מסוכרתיים סוג 2 סובלים מהשמנת יתר. מדענים מצאו שהפחתה של של אפילו 2 ק"ג יכולה להראות שינוי משמעותי ברמות הסוכר.

היסטוריה משפחתית
אם אחד מההורים או מהאחים עם סוכרת הסיכון לפתח סוכרת גבוה אבל לא באופן מחייב. מחקר שפורסם לאחרונה מצא שאדם עם סוכרת סוג 1 גם אם הוא תאום הסיכוי הוא 50%. אצל סוכרתיים סוג 2 הסבירות הינה בין 60 ל90%.

אתניות
סוכרת פוגעת בכל מקום בעולם. הריכוז המדווח הגדול ביותר קיים בצפון אמריקה, אירופה, אסיה ואמריקה הלטינית. במקרים מסוימים נמצא כי אצל קבוצות אתניות מסוימות קיים סיכון גבוה יותר לפתח סוכרת. מדוע? ישנם תיאוריות רבות אך אף אחת מהן לא הוכחה.

Doctor6 500x189 R

משקל לידה גבוה
נשים שהעובר אצלן היה במשקל גבוה גם נמצאות בסיכון.

גיל
מרבית ההתפרצויות של סוכרת סוג 1 קורות בגילאי 10-14 אך אנו יודעים היום שישנם גילויים בכל הגילאים. היסטורית אבחון סוכרת סוג 2 הוא לרוב לאחר גיל 45. אך הנתונים כל הזמן משתנים. כתוצאה מהשמנה בקרב ילדים וצעירים אנחנו עדים היום להתפרצות סוכרת סוג 2 גם אצל ילדים ונערים.

אז מה ניתן לעשות אם אנחנו בקטגוריות האלו?
שמרו על עצמכם, הקפידו על תזונה מאוזנת, עסקו בפעילות גופנית, וכן שינה היא גורם מאוד חשוב לבריאות שלנו. בקרו את הרופאים באופן תדיר. יש כאלו המפתחים סימפטומים 7-10 שנים טרם גילוי המחלה. והסימפטומים עשויים להטעות אותנו.

 

לכתבה הבאה בסדרה >