דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - שומרים על הלב והכליות

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

שומרים על הלב והכליות

עוד בסדרת - הפחתת סיבוכים

מפחיתים את הסיכון

שומרים על הלב והכליות

עיניים ומערכת העצבים

הטכנולוגיה, פתרון אפשרי?

לב בריא

שמירה על הלב צריכה להיות תמיד בראש מעינינו, גם אצל אנשים ללא סוכרת. אך עם יש לך סוכרת יש לתת ללב יחס מועדף. לעולם לא מאוחד מדי להתחיל לעסוק בפעילות גופנית ולהמנע מסיבוכים לבביים בעתיד.

נכון, היצרות העורקים הינה תופעה שקורית לכולנו ככל שאנחנו מזדקנים. אך סוכרת היא בין חמשת הגורמים העיקריים להתפתחות מחלות לב. ממש כמו חלודה שמצטברת בצינורות, העורקים יכולים לאגור פלאק עד כמות מסוימת באיזה שלב כבר תהיה חסימה מלאה. אז איך מפחיתים את הסיכון או נמנעים מבעיות לב?

הקשב לצוות הרפואי, הם תמיד מחפשים סימנים לבעיה שעשויה לצוץ. זאת הסיבה שמדי תקופה אתה נשלח לבדיקות דם בהם בדיקת כולסטרול וגם בדיקת לחץ הדם. במידה ולא, בקש להיבדק.
בסופו של דבר רמות גבוהות של הכולסטרול מהוות סיכון גבוה להתפתחות מחלות לב.

צא ועסוק בפעילות גופנית, פעילות גופנית ממריצה את מחזור הדם. אין זה משנה באיזה מצב אתה נמצא כיום, התחלה פעילות גופנית נעשית באופן מדורג וחשוב להתייעץ עם הצוות הרפואי אבל חייבים להתחיל. התמורות שתשיג רק מתנועות הגוף עשויות להיות רבות.
הפסק לעשן, עישון אחראי להתגברות הסיכון למחלות לב ואירעות שבץ. הצמדות טסיות, הצרות עורקים, הפרעות קצב. אם אתה מעשן, הפסק עכשיו.
הקשב לגוף, במידה ויש לך חסימה קלה סביר להניח שתרגיש טוב אך אם תבצע פעילות קטנה מעבר לשגרה תתחיל להרגיש את הכאבים בחזה, זאת צריכה להיות הנורת אזהרה שלך להקדים ולהיבדק. הסיבה שזה קורה היא פשוטה, הלב לא מצליח להעביר מספיק דם לעורקים. במידה ומתחילים להתפתח תסמינים של כאבים בחזה, בלסת ביד שמאל צור קשר ם צוות הרפאוי במיידי.

Walk7 500x189 R

לשמור על הכליות

כשמגיעים לשמירה על גוף בריא ונקי, הכליות הן האחראיות והעבודה שלהן קשה. הן עשויות ממיליוני פילטרים, הן מסננות רעלנים ממחזור הדם מה שמאפשר תנועה חופשית של חמצן וחומרים מזינים נוספים לכל הגוף.
אך אצל סוכרתיים הדברים מעט יותר מורכבים. רמות סוכר גבוהות פוגעות בתפקוד התקין של הכליות, כתוצאה מכך הן יכולות לשטוף את החלבונים אך להשאיר את הפסולת בתוך כלי הדם, תופעה זאת ידועה בשם נפרופתיה.

השיטה הטובה ביותר להימנע מכך היא:

איזון. הקפדת על רמות סוכר ולחץ דם בטווחים שהצוות הרפואי המליץ תהיה הדרך הטובה ביותר להימנע מבעיות בכליות. במידה והתהליך הינו אל חזור לפעמים נדרשת דיאליזה והשתלת כליה.
בדוק רמות סוכר בדם באופן תדיר. לצערנו אין סמינים מקדימים לנזק כלייתי, כאשר ישנה פגיעה היא מתפרצת בפתאומיות. זאת הסיבה מדוע שולח אותך הרופא לבדיקות דם לאיתור חלבון בשתן, מה שעשוי להצביע על בעיה. זאת גם הסיבה מדוע בדיקות תקופתיות מאוד חשובות.

המלצות האגוד האמריקני לסוכרת הן לסוכרת סוג 1 לבצע בדיקות אחת לשנה לתפקודי כליות כחמש שנים לאחר האבחון הראשון. לסוכרת סוג 2 בדיקות מדי שנה החל מהשנה הראשונה. מהסיבה שלא בטוח שתדע מתי באמת חלית.

 

לכתבה הבאה בסדרה >