דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - ההיסטוריה של הסוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

הדרך לאיזון מתחילה כאן!

ההיסטוריה של הסוכרת

עוד בסדרת - סוכרת, לדעת יותר

מנפצים את המיתוסים

לוקחים אחריות

ההיסטוריה של הסוכרת

הגורם לסוכרת

הטכנולוגייה, פתרון אפשרי?

בציר הזמן

חושבים שכיום החיים ען הסוכרת הם קשים? איך לדעתכם היה לפני 3,500 שנים לפני בדיקות הסוכר, התרופות, האינסולין. ציר הזמן יתן לכם קצת ידע איך היו החיים לפני בדיקות HBA1C, בדיקות סוכר, דוקרנים עם עומקי דקירה משתנים או משאבות אינסולין.
1500 לפני הספירה – בכתבים מצריים קדמונים נמצאו אזכורים לתופעות שונות בהם מחלה מסתורית בה נמלים נמשכות לשתן של אותם אנשים. זהו כנראה האזכור הראשון לסוכרת.
100 לאחר הספירה – רופא יווני מפרש את אובדן המשקל ומתן שתן תכוף כסימפטומים לסוכרת. בתיאור המחלה הוא כותב "לא נפוץ בקרב גברים, המסה של שומנים ובשר אל תוך השתן.. החולה לא מפסיק לשתות וזרימת השתן היא ללא הפסק כאילו זה אמת מים".
250 לספירה – היוונים הראשונים מתחילים לקרוא לה בשמה – סוכרת – Diabetes. משמעות המילה, סיפון או לזרום דרך משהו. רק ב400 או 500 לספירה הוסיפו הרומאים את המילה Mellitus(דבש). מדוע דבש? אז השיטה הבדוקה היתה לטעום את השתן ולגלות האם טעמו כדבש.
1000 לספירה – רשומות מראות שהרופאים היוונים המליצו על פעילות גופנית במיוחד רכיבה על סוסים לריפוי הסוכרת. ניסיון טוב, אבל הוא לא ממש פתר את הבעיה.

Grandfather 500x189 R

בוא נקפוץ קדימה בזמן כאשר רופאים כבר ידעו על הימצאות המחלה וליום בו נמצא טיפול. באותה תקופה אנשים עם סוכרת לרוב חלו מאוד ומתו לאחר זמן קצר חודשים עד שנה. הרופאים ניסו כל דבר שניתן לדמיין.

1889 – רופאים גילו כי כריתת לבלב מכלב גורמת לסוכרת. אך יקח עוד מספר שנים עד שיובן שזה תקף גם לאנשים.
1921 – האינסולין התגלה על ידי שני מדענים קנדים. ד"ר פרד בנטינג וצ'ארלס ה. בסט.
1922 – המטוםל הראשון. נער בן 14 מקבל את זריקת האינסולין הראשונה.
1923 – פרס נובל לרפואה מוענק ל ד"ר פרד בנטינג וצ'ארלס ה. בסט על גילוי האינסולין.
1968 – נרשם פטנט על מד הסוכר בראשון. משקלו קרוב ל910 גרם.

 

לכתבה הבאה בסדרה >