דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - לטייל עם סוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

לטייל עם סוכרת

נכתב ע"י: System | שישי, 24 אוקטובר 2014
עודכן לאחרונה: שישי, 24 אוקטובר 2014

מחלת הסוכרת אינה צריכה לקבע אתכם לסביבתכם ולמנוע מכם לצבור חוויות ולטייל ברחבי העולם. במידה ותקפידו על מספר תחומים חשובים תוכלו לצאת לטיול, להרגיש טוב וליהנות.

יש לציין כי סוכרתיים אשר משתמשים באינסולין יצטרכו להקפיד על התחומים השונים באופן מיוחד.

איך מטיילים עם סוכרת?

1.תכננו את הטיול – קבלו את החיסונים הדרושים בהקדם, בצעו את כל הבדיקות הבריאותיות הדרושות, בטחו את עצמכם ואת הציוד שלכם, הצטיידו במרשם עבור תרופות נוגדות שלשולים ובחילות, שאו מרשם באנגלית אשר מצהיר כי הינם סוכרתיים (מרשם זה יכלול את התרופות בהן אתם משתמשים בשמות גנריים), שאו את התרופות באריזתן המקורית, בררו מהו מינון האינסולין המומלץ לטיול בהתאם לאופיו ומסלוליו, ענדו תג זיהוי לכל אורך הטיול, הצטיידו בכמות אינסולין גבוהה מהרגיל וליתר ביטחון, חלקו את הכמות בין שני תיקים (מומלץ להשתמש בתיק אשר כולל בידוד לאחסון אינסולין ואל תארזו את הציוד במזוודה משום שהטמפרטורה בתא המטען נמוכה ). במידה ואתם מתכננים טיול ארוך, הצטיידו ברשימת מרכזים רפואיים אשר נמצאים באזור הטיול.

2. מטען היד - על מטען היד להכיל מד סוכר (גלוקומטר), סוללה להחלפה, מקלוני בדיקה, צמר גפן ופדים (בכדי לבצע את הבדיקות), מיצי פירות, פירות יבשים וכו'. חולי סוכרת מסוג 1 יזדקקו למקלונים לבדיקת אצטון בשתן.
כמו כן יש לקחת מחברת רישום, יומן מעקב ובמידה ואתם משתמשים במשאבת אינסולין יהיה עליכם לקחת מזרקים רגילים או עטים של אינסולין ארוך וקצר ולאחסן את האינסולין בהתאם לתנאים הכתובים בעלון המצורף.

* נקודה חשובה - במידה והטיול מתבצע במזרח הרחוק ובדרום אמריקה, השאירו כמות אינסולין במקום בטוח. בצורה זו תוכלו למנוע גניבות.
כמו כן, יש לקחת מזרקים חד פעמיים, משחה אנטיביוטית ללא מרשם, גליל פלסטר, ערכת גלוקגון (הגלוקגון מהווה מעין "ערכת עזרה ראשונה" למצבי היפוגליקמיה. תפקידו של הגלוקון הוא לגרום לשחרור גלוקוז אשר מעלה את רמת הסוכר בדם ומספק אנרגיה).

3. חשיבות התנועה - במהלך נסיעות ארוכות וטיסות יהיה עליכם להקפיד לנוע מידי שעה – שעתיים. בצורה זו תוכלו לשפר את זרימת הדם. במידה ומסלול ההליכה או כל פעילות אחרת הינה מאומצת יותר, דאגו לאכול יותר, לצרוך פחות אינסולין מבדרך כלל ולבדוק את רמות הסוכר בדם פעמים רבות.

4. שמרו על כפות הרגליים - השתמשו בשני זוגות נעליים נוחות והקפידו לבדוק את כפות הרגליים בכל יום. במקרים של שלפוחיות, אדמומיות וכו' - שטפו אותן במים וסבון, מרחו משחה אנטיביוטית וכסו בפד ופלסטר. החליפו את התחבושת פעמיים ביום.

5. מחלה – במידה וחליתם במהלך הטיול, יהיה עליכם לבדוק את רמות הסוכר בדם כל 4 שעות ולצרוך אינסולין בכמות הדרושה. במקרים של הקאות ושלשולים יהיה עליכם להחליף את המזון בשתייה ממותקת וכו'. אם גופכם אינו מצליח להתאושש, פנו לטיפול רפואי.

תכנון הטיול והקפדה על כל הפרטים – לרבות הפרטים הקטנים, יסייעו לכם ליהנות מהטיול ולזכור אותו כחוויה נפלאה.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(0 הצבעות)
3741 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input