דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - סוכרת נעורים

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

סוכרת נעורים

נכתב ע"י: System | שני, 27 אוקטובר 2014
עודכן לאחרונה: חמישי, 20 נובמבר 2014

סוכרת נעורים מאפיינת אנשים צעירים בני פחות מ- 30. לפי סברת החוקרים, המחלה הינה תוצאה של כשל במערכת החיסונית (במרבית המקרים היא מופיעה לאחר מחלה) אשר מתקיפה את תאי הלבלב (תפקידם של תאי הלבלב הינו ייצור אינסולין) ומשמידה אותם כך שהתאים לא מסוגלים לייצר אינסולין.

כיצד מאבחנים סוכרת נעורים ?

לסוכרת נעורים יש תסמינים רבים, כגון: מתן שתן בתדירות גבוהה, ירידה במשקל, תחושת צימאון מוגברת, עייפות, עלייה בתאבון, עלייה קיצונית ברמות הסוכר בדם או קטואצידוזיס - בעיה אשר נובעת מחוסר באינסולין. רמת הגלוקוז הגבוהה בדם גורמת ליצירת "גופי קטו". כאשר החומר מגיע לרמות גבוהות בדם, הוא מסכן את הגוף.

במרבית המקרים מפחיתים החולים משקל רב, חשים רע ופונים לביצוע אבחון בבית החולים. האבחון כולל בדיקת העמסת סוכר ובדיקת a1c (המוגלובין מסוכרר). תוצאות האבחון מגלות כי רמות הסוכר שלהם גבוהות. בכדי לבצע בדיקת העמסת סוכר צריך הנבחן לצום במשך 8 שעות. לאחר הצום מתבצעת בדיקת דם ולאחר מכן על הנבחן לשתות כוס מים עם 75 גרם גלוקוז. שעתיים מאוחר יותר מתבצעת בדיקת רמת הסוכר בדמו.

בדיקה a1c נקראת גם בשם בדיקת גליקו – המוגלובין. באמצעות הבדיקה ניתן לגלות מהי רמת הסוכר הממוצעת של הנבדק במהלך שלושת החודשים האחרונים.

כיצד לטפל במחלה ולמנוע סכנות ?

במידה והחולה אינו מטפל במחלה כפי שנדרש, עלולה המחלה להתפתח ולגרום לפגיעה בכלי דם, פגיעה בעיניים עד לעיוורון, אי ספיקת כליות, חוסר תחושה ברגליים ועוד.

בכדי למנוע את הסיבוכים הללו, יש לשמור על רמת גלוקוז תקינה ולאזן את רמות הסוכר באמצעות זריקות אינסולין. זריקות האינסולין יתבצעו באופן יומיומי על ידי החולה אשר יזריק את האינסולין לבטן ולאחת הגפיים. הזרקת האינסולין תתבצע על ידי מזרק חד- פעמי או עט אינסולין רב- שימושי. נוסף על כך, צריך החולה להקפיד על תזונה נכונה ולהיעזר בדיאטנית בעלת ניסיון בתחום הסוכרת. כמו כן, יש להקפיד על זמן הארוחות, גודל הארוחות ולהקפיד לצרוך את כמות האינסולין המדויקת.

בכדי לדעת מהי כמות האינסולין המדויקת ומהו מצב הסוכר, יש להשתמש במכשירים לסוכרת – כגון מד סוכר ולהזריק אינסולין בהתאם לרמות הסוכר בדם. אפשרות נוספת לאיזון רמות הסוכר בדם ללא צורך בדקירה הינה שימוש במשאבת אינסולין. משאבות האינסולין מחוברות אל גופו של הסוכרתי

ונמצאות מתחת לבגדים כך שהן אינן נראות לעין ואינן מפריעות לסדר היום של החולה. באמצעותן יכול החולה להכניס אינסולין בהתאם לצורך. הכנסת הסוכר מתבצעת על ידי לחיצה על כפתור והיא חוסכת את הזריקה. (ניתן לרכוש משאבות אינסולין איכותיות מהחברה שלנו – "דין דיאגנוסטיקה"). עצה נוספת וחשובה תהיה לבצע פעילות גופנית באופן שגרתי ולשאת תמיד משהו מתוק.

טיפול הולם יסייע למטופל לחיות חיים מלאים ולמנוע סיבוכים עתידיים.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(0 הצבעות)
4005 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input