דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - מהפך התזונה?

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

מהפך התזונה?

נכתב ע"י: עופר סגלי | שלישי, 05 אוגוסט 2014
עודכן לאחרונה: רביעי, 06 אוגוסט 2014

האם אנחנו בפתחו של עידן חדש בתזונה?

שבדיה היא המדינה המערבית הראשונה הדוחה את התזונה עתירת הפחמימות ונטולת השומן לטובת תזונה מופחתת פחמימות ורוויה בשומן. השינוי בגישה מגיע בעקבות פרסום מחקר מקיף שנערך על ידי מועצה עצמאית שבדית להערכת טכנולוגיות בריאותיות בו בחנה הוועדה כ16,000 מחקרים שפורסמו עד ה31 במאי 2013.Swedish-Cheese

הרופא השבדי אנדאס אנפלט אשר מפעיל את אחד מהבלוגים הנפוצים ביותצר בסקנדינביה מפרסם מספר נקודות עיקריות מההחלטה:

נצפתה עלייה ברמות הכולסטרול הטוב HDL מבלי ליצור השפעה שלילית על רמות הכולסטרול הרע LDL. זה תקף הן לדיאטה המשלבת כ-40% פחמימה מסך כמות האנרגיה המתקבלת ולדיאטה מחמירה יותר של כ-20% פחמימה ומטה. בנוסף, דיאטת דלת פחמימות תוביל לשיפור ברמות הסוכרעבור אנשים הסובלים מהשמנה וסוכרת, כמו גם נצפתה ירידה שולית ברמות הטריגליצרידים.

חמאה, שמן, שמנת הם כנראה מזון שאינו מזיק. נהפוכו, שומן הוא כנראה הפתרון הטוב ביותר למי שרוצה לרדת במשקל. כנראה גם שאין קשר בין צריכה גבוהה של שומן למחלות לב.

בתחילת השבוע המועצה השבדית יצאה בהודעה דרמטית, לאחר שנתיים של מחקר ובחינה של למעה 16,000 מחקרים היא הוציאה הוראות תזונתיות חדשות לטיפול בהשמנה וסוכרת.  

לאורך כל השנים מערכת הבריאות יעצה לציבור להמנע ממזונות עתירי שומן ודיאטת LCHF (Low Carb Hig Fat) נצרבה כדיאטה מסוכנת ושאינה בריאה. במקום זה המלצות מערכת הבריאות היו לאכול פירות ומוצרים מופחתי שומן ומזונות שבהם ישנם ממתיקים מלאכותיים שככל הנראה גורמים להתמכרות.
הדוח הופך את הקערה וקובע שדיאטה עתירת שומן ומופחתת פחמימות היא המומלצת ביותר כנגד השמת יתר.

 

השבדים הם הראשונים לאמץ את הנוסחא אך האם שאר העולם יצטרף למהפכה? הסימנים מראים שלא.. מה אתם חושבים?

מקורות:
http://www.thelocal.se/20130923/50384
http://www.dietdoctor.com/swedish-expert-committee-low-carb-diet-effective-weight-loss
http://www.dietdoctor.com/fat-trims-waistline

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(4 הצבעות)
12821 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input