דין דיאגנוסטיקה - חטיבת הסוכרת - טיפול בסוכרת

שירות לקוחות
04-6175390

אתר לצוותים הרפואיים
https://hcp.accu-chek.com/

טיפול בסוכרת

נכתב ע"י: עופר סגלי | חמישי, 25 ספטמבר 2014
עודכן לאחרונה: חמישי, 25 ספטמבר 2014

טיפול בסוכרת – טיפול נכון ויעיל

מחלת הסוכרת עלולה לגרום לנזקים רבים כגון - התקפי לב, שבץ, פגיעה בעיניים, פגיעה בכלי הדם הכלייתיים, אי ספיקה כלייתית כרונית, הופעת נוירופתיה כתוצאה מפגיעה בכלי הדם הקטנים ועוד. בכדי למנוע את המצבים הללו יש לעקוב אחר רמת הסוכר בדם באופן מתמיד ולאזן את הסוכר כאשר ישנו צורך בכך. כמובן, שהטיפולים אינם זהים וכל סוכרתי זקוק לטיפול בהתאם לחומרת המחלה. באמצעות הקפדה על אורח חיים נכון ובריא, שימוש בתרופות מתאימות ואינסולן, יהיה ניתן לטפל בסוכרת.
מה ניתן לעשות בכדי לטפל בסוכרת ?

בכדי לטפל בסוכרת יש להקפיד על התחומים הבאים:

1. ביצוע פעילות גופנית – הפעילות הגופנית חשובה לכולם – גם לאנשים שאינם סוכרתיים, אך עבור הסוכרתיים היא חשובה למטרות נוספות. פעילות גופנית אשר מתבצעת באופן שגרתי, תפחית את הסיבוכים אשר עלולים להיגרם בעקבות המחלה ואף תסייע בהפחתת השימוש בתרופות ואינסולין. במידה והסוכרת עודה בתחילתה, תסייע פעילות הגופנית בשילוב תזונה נכונה (ראו בסעיף הבא) לדחות את השימוש באינסולין ותרופות.

2 . אכילה נכונה – אכילה נכונה תכלול צריכת פחמימות מורכבות. בניגוד לפחמימות הפשוטות אשר מתפרקות במהירות וגורמות לתנודות קיצוניות של רמות הסוכר בדם, הפחמימות המורכבות מתפרקות לאט וגורמות לגוף להפריש פחות אינסולין. בצורה זו מתאזנות רמות הסוכר בדם. בכדי לסייע לחולי הסוכרת לצרוך כמות אינסולין מדויקת, פותחה שיטת ספירת הפחמימות. בצורה זו, יודעים חולי הסוכרת כמה אינסולין יש להזריק בהתאם לארוחה. כמו כן, יש לצרוך ירקות ללא הגבלה, לא לאכול יותר מ-2 פירות ביום (להעדיף פירות אשר מכילים פחות סוכר), יש לשתות כ- 8-10 כוסות מים ביום, להפחית את כמות השומן הרויי והמלח, לצרוך מגנזיום, אומגה 3 ולאכול כ- 4-6 ארוחות קטנות כל 3-4 שעות.

3. אינסולין – הטיפול הראשון בחולי סוכרת מסוג 1 (סוכרת ילדים) הינו טיפול באינסולין. את הטיפול יש להתאים לזמני הארוחות ולשלבו עם אינסולין אשר משפיע למשך זמן רב (אנלוג אינסולין לטווח ארוך) ואינסולין אשר משפיע לטווח קצר (אנלוג אינסולין מהיר פעולה או תערובת אשר הוכנה מראש ומכילה אנלוג אינסולין אשר פועל במהירות ואינסולין אשר פועל במהירות בינונית). גם חלק מחולי סוכרת מסוג 2 מטופלים באינסולין ולפעמים הטיפול משולב עם תרופות. טיפול באינסולין מתבצע בעזרת אביזרים לסוכרתיים ומכשירים לסוכרת, כגון - משאבת אינסולין. המשאבה מזריקה את האינסולין באופן ישיר ובהתאם לצורך. כמו כן, מודדת המשאבה את רמת הסוכר בדם. דוגמא למשאבה איכותית ביותר הינה Accu-Chek Combo של החברה שלנו - דין דיאגנוסטיקה. החברה משווקת מגוון אביזרים לסוכרתיים ומכשירים לסוכרת.

4. טיפול תרופתי – טיפול בסוכרת יכול להתבצע באמצעות תרופות שונות כגון: מטפורמין, סולפניל – אוראה, תיאזולידיניאדיוניםאקרבוז ועוד. מטרת התרופות הינה הפחתת רמת הסוכר, הגעה לרמות סוכר תקינות ושמירה על רמת הסוכר התקינה למשך זמן רב.

הבריאות שלכם תלויה באורח חייכם – הקפדה על ארבעת הסעיפים תסייע לכם לשמור על איזון הסוכר בדם ותפחית את התסמינים של הסוכרת. טיפול בסוכרת עשוי להיות לא פשוט וייתכן כי על ידי שיתוף הסובבים, ביצוע פעילות ספורטיבית יחד עם חבר קרוב או בן משפחה, שינוי דפוסי האכילה בבית ועוד, תוכלו להתמיד ולהקל על עצמכם.

שתף את הכתבה!
הכתבה עזרה לך? השפיע עליך? דרג אותה!
(1 הצבעות)
15355 צפיות

הכתבות המעניינות ביותר

השתתף בדיון!

רוצה להישאר מעודכן? לקבל למייל את הכתבות הכי מעניינות? הירשם עכשיו לרשימת התפוצה שלנו! Invalid Input Invalid Input Invalid Input